ŚRODKI ROZDZIELAJĄCE

1
W większości przypadków zarówno w procesie tworzenia formy z materiałów elastycznych (kauczuk, silikon) jak również w procesie odlewania materiału w gotowej formie niezbędne lub wskazane jest użycie środka rozdzielającego.
Uniwersalne woskowe środki rozdzielające pozwalają na zabezpieczenie powierzchni wzoru i bezpieczne rozformowanie formy od oryginału.
 
Na dobór odpowiedniego środka rozdzielającego szpływ będzie miał:
  • Materiał z jakiego wykonany jest wzór
  • Rodzaj aplikowanego w formy materiału
  • Chłonność powierzchni.
 

Ponieważ ciężko jest przewidzieć ewentualne wspólne działanie wszystkich materiałów na siebie zawsze należy wykonać próbę zgodności. Na spodniej wierzchniej powierzchni elementu zaaplikować rozdzielacz, następnie docelowy materiał, poczekać aż proces wiązania zakończy się i sprawdzić czy środek rozdzielający zadziałał poprawnie i wiązanie nie zostało zaburzone.

 
 

GLOBALWAX 200 S/L

GlobalWax 200 jest uniwersalnym środkiem rozdzielającym tworzącym cienki film na powierzchni formy czy wzoru.
Używany jest głównie jako zabezpieczenie modeli przed aplikacją silikonów GlobalSil oraz kauczuków Elastostamp, ponadto umożliwia odlewanie silikonu w silikonie i kauczuku w kauczuku. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do powierzchni i wysoką odpornością na temperatury:
  • GlobalWax 200 Spray do 180 °C
  • GlobalWax 200 płyn do 130 °C
 
Oferowany jest w dwóch formach jako:
  • Spray
  • Płyn

 

2

GLOBALWAX EMULSJA

3
GlobalWax Emulsja  jest emulsją syntetycznych wosków na bazie wody, która tworzy cienki film na powierzchni wzoru/modelu. Bazą środka rozdzielającego
 
GlobalWax Emulsja jest środkiem rozdzielającym stosowanym do odlewania betonu prefabrykowanego w formach syntetycznych: płyty chodnikowe, panele elewacyjne, beton dekoracyjny. Może być także stosowany do form wykonanych z  większości typów drewna, metalu czy żywic
 
Szacunkowa wydajność 30-60 m2/l, produkt może być rozcieńczany wodą.
 
Stopień rozcieńczenia zależny będzie od samego betonu i zawsze należy wykonać próbę.

Powierzchnie zabezpieczone środkiem rozdzielającym GlobalWax mogą być polerowane.

4