KOMORY CIŚNIENIOWE

Komora próżniowo-ciśnieniowa  znajduje zastosowanie w procesie odlewania detali z produktów formierskich takich jak: silikon, żywica (poliuretanowa, poliestrowa, epoksydowa), gips, wosk.
 
Zbiornik komory wykonany jest ze stali czarnej malowanej proszkowo, jego pojemność to 9.5l, a wymiary wewnętrzne to: średnica 23cm na 23cm wysokości. Wieko komory zrobione jest z grubej blachy stalowej malowanej proszkowo. Zbiornik zaopatrzony jest w wulkanizowaną uszczelkę silikonową. Zastosowana uszczelka jest trwała i wykazuje niską podatność na odkształcenia mechaniczne. Dwa zawory kulowe pozwalają dowolnie sterować przebiegiem procesu pompowania zbiornika, a zamontowany glicerynowy manometr wskazuje aktualną wartość ciśnienia w komorze. Komora wyposażona jest w filtr powietrza dolotowego, który skutecznie uniemożliwia dostanie się zanieczyszczeń do wnętrza zbiornika. Komora przyłączana jest do sprężarki powietrza przy pomocy szybkozłączki. Całość wykonana jest z materiałów najwyższej jakość oraz markowego szczeliwa do gwintów.
Komora próżniowo-ciśnieniowa pozwala na pracę w zakresie -1.0…+5.0 bar ciśnienia względnego. Natomiast wartość zadziałania zaworu bezpieczeństwa, w który wyposażona jest komora, wynosi +5.3 bar.
Doskonała szczelność systemu ciśnieniowego  gwarantuje utrzymywanie się nadciśnienia co najmniej przez kolejne kilkadziesiąt godzin po odłączeniu sprężarki. Wszystkie nasze systemy ciśnieniowe, przed wysyłką do klienta, są w 100% sprawdzane i weryfikowane.